Inosanto Kali

Daniel Arca Inosanto sa narodil 24. Júla 1936 je filipínsko-americký inštruktor bojových umení z Californie, ktorý je známy predovšetkým ako študent Bruce Leeho a preslávenou autoritou Jeet Kune Do, filipínskych bojových umení zahŕňajúc Escrimu a Silat.

Vyučuje umenie JKD a jeho filozofiu, filipínske bojové umenia, Shoot wrestling, Brazílske Jiu Jitsu, Muay Thai, Silat, MMA a ďalšie umenia v Marina del Rey, v Californskej škole the Inosanto Academy of MArtial Arts. Bol študentom Eda Parkera,prijal shodan a praktizoval jeho šport v American Kenpo Karate predtým, než sa stal sám študentom svetovo známeho Bruce Leeho. Inosanto je jedným z troch ľudí, ktorý bol menovaný na výučbu Jun Fan Gung Fu Inštitútu pod Bruce Leem (Taky Kimura a James Yimm Lee boli tí druhí dvaja). Inosanto študoval s tuctom odlišných majstrov bojových umení v Spojených štátoch, Juhovýchodnej Ázii a Európe. Po smrti Bruce Leeho stal sa hlavným hovorcom a historikom pre JKD. Mal niekoľko vedľajších rolí v pár filmoch zahŕňajúc aj Leeho posledný nedokončený film „Hra smrti (Game of death)“.

Napriek veľkým pochybám medzi JKD komunitou, Inosanto uviedol, že má povolenie na šírenie a učenie Bruce Leeho systému. Film „I Am Bruce Lee“ poskytol Inosantovi možnosť odhaliť málo známe fakty o priateľstve, ktoré mali medzi sebou. Inosanto bol učiteľom pre Bruce-a. Predstavil mu nunchaky. Inosanto predstavil zbrane Leeovi, naučil ho základy a ukázal ako cvičiť na začiatok zo zbraňou. Než si to uvedomil, Lee zvládol manipuláciu zbrane „ako keby to robil celý svoj život“. Vo Filme „Hra smrti (Game of death)“ Lee predviedol neskutočné zvladnútie nunchakov. Zásluhy na predstavení nunchakov v prvom rade patrí Inosantovi. Bol uvedený v magazíne „Black Belt Magazines 1996“ ako muž roka.

Pokračoval v tréningu spolu s ďalšími vysoko uctievanými majstrami bojových umení. Je držiteľom čierneho pásu vo viacerých bojových umeniach. Navyše je známy podporou filipínskych bojových umení. Je zodpovedným za prínos niekoľkých utajovaných foriem juhovýchodnej Ázie pred očami verejnosti ako je Silat. vyskytujúci sa v Indonézii, Malaysii a na Filipínach. Nedávno obdržal čierny pás v rodine Machado, štýl brazílskeho jiu jitsu. Trénuje Shoot wrestling pod Yorinaga Nakamura. Súčasne je viceprezidentom Lameco International.

We use cookies to personalize content and to analyze our traffic. Please decide if you are willing to accept cookies from our website.